Pečovat s citem, ohleduplností a laskavostí
Dnešní řádky věnuji našim spoluobčanům se zdravotním omezením, jejich rodičům, přátelům a pracovníkům v sociálních službách. Procházíme časem takzvaného „od-ústavnění“, aneb „transformací“. V Kraji Vysočina říkáme „nechceme mít postižené děti v ústavech“. Uvědomujeme si, že osoby mentálně či tělesně omezené se chtějí věnovat určité činnosti a aktivně trávit čas. Pracovníci v sociálních službách nabízí vhodné programy a služby zaměřené na relaxaci, práci, volnočasové aktivity a společné setkávání se. Osobně jsem na Velkomeziříčsku navštívil Centrum Kociánka, pracoviště Březejc a k tématu jsme diskutovali s vedoucí Bc. Marií Doležalovou. Moje osobní návštěva patřila také Portimu v Novém Městě na Moravě, kde je ředitel Ing. Tomáš Pospíšil.
